Chia ("čia") semínka

Semínka šalvěje hispánské, prostě „čia“ semínka)

 

Vůbec nevím, kdy a kde jsem poprvé na chia semínka narazila, jen si pamatuji, že jsem z nich zastak odvázaná nebyla:)...

Asi nikdy jsem neměla v úmyslu je v prvý řadě použít do buchet, koláčů či chleba, jak na obalu píší. Přišla mi to prostě strašná škoda. Nejen kvůlu vyšší ceně, ale hlavně kvůli minimalistickému objemu a nevýrazné chutí (skoro žádná).

Proto jsem je na chvíli odložila do poličky vedle sušených mořských řas (o nich se dozvíte více) a skoro na ně zapomněla.

Poněkud nedůstojně jsem k nim znovu získala vztah během zkouškovýho. Možná jste zažili ty chvíle, kdy od zobání různých druhů ořechů, čokolád, sušeného ovoce až po slupky od dýňových semínek a tvrdou kukuřici určenou na popcorn se dostanete do zadní části poličky s chia semínky. Vím, bylo to opravdu nedůstojné.

Ale právě v tu chvíli mě napadlo semínka promíchat s bezinkovou šťávou do skleničky. Nechala jsem to stát a po chvilce to začalo být zajímavý:) Sklenička bych polotekutá, želatinózní a při ochutnání nápoje jsem byla v říši divů. Opravdu výborné pití, strukturou hodně podobné tím komerčním „aloe“ cosi, kde 1% aloe šťávy je opravdu ohromné číslo. Osvěžující, trochu kousací a hlavně šťavnaté pití nejen když potřebujete doplnit minerály, esenciální mastné kyseliny, vlákninu a proteiny! Pokud jste ještě neměli tu možnost, zkuste to, třeba budete mile překvapeni jako já:)

Cvičení venku

Když je v létě venku krásné počasí, je škoda zůstávat zavřený v tělocvičně. Můžeme si místo toho zajít zacvičit ven a nadýchat se při cvičení čerstvého vzduchu.

Na dovolené

Cvičit power yogu můžete sami, a kdekoli. Není nutné vždy spoléhat pouze na instruktora. Proč si třeba nezacvičit na dovolené při západu slunce?

Iveta Peclinovská

Přesto ale budu moc ráda, pokud si přijdete zacvičit na moje hodiny. Můžete se těšit na přátelskou atmosféru a příjemné cvičení se zkušenou instruktorkou.