Mořská řasa Wakame ("Waki")

Wakame řasa. Počesku Waki...

(pozor, ne všude se s touto hantýrkou setkáte. Mám takové jemné tušení, že z Prahy rozhodně nepřišla, takže tam v obchodech opatrně:D). 

Waki řasu jsem začala používat, podobně jako čia semínka dost neosobním a dá se říct že až neúctyhodným způsobem. Před rokem jsem ji koupila sestřičce asi k narozeninám. Proč ne:) Jenže, Zuzka mi ji po několika týdnech vrátila se slovy: "Vůbec netuším, co bych z toho měla vařit a trochu se jí bojim jíst") pozn.red.: Zuzka v té době byla v očekávání a nechtěla experimentovat:)

Tak jsem se Waki ujala já. Kombu řasu, která je Waki celkem dost podobná chuťově i vizuálně jsem už předtím odzkoušela (jestli znáte tu supr japonskou věc - Miso polévku - kde se bez Kombu řasy a Miso pasty prostě neobejte, máte napůl vyhráno). Vygooglila jsem si, že Waki je celkem dost podobná s Kombu a tím pádem jsem se k ní i tak chovala. 

Začala jsem rýží. Vynechala jsem nové koření, pepř, bobkový list a přidala jsem do přípravy rýže Waki řasu. Dala jsem ji jen kousek (asi 1/3 délky 1 sušené řasy) a čekala, co se bude dít. A dělo se. Rýže byla skvostně bílá, lesklá a řasa zvětšila svůj objem jako kdyby jste ji vytáhli z pobřeží japonských vod u ostrova Hokkaido. Luxusní chuť. Jako kdyby to moře a hlavně ten slaný závan večerního příboje byl u Vás doma. Na plotýnce. Bez zápachu, bez rybiny. Vážně. 

No a rýží to samozřejmě nekončí. Polévky (pokud nemáte teď v zimě obzvlášť moc "zeleného" dovnitř, Waki to jistí. A ani to váš partner, manžel nebo kdokoli nezjistí, že jí tak supr nabušenou potravinu, která Vám pročistí krev, upraví krevní tlak a doslova nakopne minerály, které znáte i neznáte). Různé směsi s jáhlami, pohankou, bulgurem či už "ostřeji" salát jenom z Waki. Sladkokyselý, s konopnými semínky..Co víc si přát;)

 

Cvičení venku

Když je v létě venku krásné počasí, je škoda zůstávat zavřený v tělocvičně. Můžeme si místo toho zajít zacvičit ven a nadýchat se při cvičení čerstvého vzduchu.

Na dovolené

Cvičit power yogu můžete sami, a kdekoli. Není nutné vždy spoléhat pouze na instruktora. Proč si třeba nezacvičit na dovolené při západu slunce?

Iveta Peclinovská

Přesto ale budu moc ráda, pokud si přijdete zacvičit na moje hodiny. Můžete se těšit na přátelskou atmosféru a příjemné cvičení se zkušenou instruktorkou.