Kváskový domácí chléb II

Jak jsem již předeslala v předchozím blogu o kváskovém chlebu – chováním/pěstováním/vedením kvásku a samotnou výrobou chleba to rozhodně nekončí.

Dalo by se skoro i říct, že v tomto směru je chlebová cesta téměř nekonečná. Má v sobě ukryto řadu tajemství a nekončících variant a je jen na nás, kolik toho budeme chtít poznat. Pečení chleba je vlastně taková mantra, která Vám dává pocti jistoty a bezpečí. Víte naprosto přesně, že když smícháte mouku, kvásek a koření, přidáte trochu něhy a lásky – nemůže z toho vzniknout nic jiného než Boží dar.

V tomto příspěvku bych se ráda zastavila u té mouky. Aneb není mouka jako mouka:). Určitě všichni známe různé varianty pytlíkových mouk. Od babiččina zázraku (pozn.red.: těm přesným komerčním názvům bych se raději vyhla) až po chlebovou mouku z Předměřic. Najde se v nich celkem hmatatelný rozdíl a záleží, jaká zrovna vám bude sedět. Za mě je to jednoznačně babiččin zázrak:D. Ano, i já jsem pohlcená medializací této mouky, ale když ji používá i Vaněk, nejde to jinak:).

A když vás kupované mouky přestanou těšit a chcete nějakou přidanou hodnotu (hlavně tu!:), jsou tu dvě skoro zázračné varianty. Zajet si k mlynáři do mlýna (což jsem ještě nezkoušela, poněvadž jsou trochu z ruky). A druhá volba je „samomlynaření“. Chce to JEN vlastnit domácí mlýnek na obilí. Co si budeme povídat, cena za kvalitní mlýnek na obilí už se rovná skoro dovče v Chorvatsku pro jednu osobu. Takže žádná legrace.

Úvěrové konto už se rýsovalo, pozemní radovánky odloženy na neurčito, odložena i ta dovča v Jugoslávii:D

 

Ale přišla svatba. Naše. Jedinečná. Čistá.

A přišel i svatební dar!

 

Více příště;)

Cvičení venku

Když je v létě venku krásné počasí, je škoda zůstávat zavřený v tělocvičně. Můžeme si místo toho zajít zacvičit ven a nadýchat se při cvičení čerstvého vzduchu.

Na dovolené

Cvičit power yogu můžete sami, a kdekoli. Není nutné vždy spoléhat pouze na instruktora. Proč si třeba nezacvičit na dovolené při západu slunce?

Iveta Peclinovská

Přesto ale budu moc ráda, pokud si přijdete zacvičit na moje hodiny. Můžete se těšit na přátelskou atmosféru a příjemné cvičení se zkušenou instruktorkou.