Rostlinná kosmetika

Začalo to rostlinými tuhými mýdly, zatím to končí u dekorativní přírodní kosmetiky. Sen. A já mu naprosto propadla. 

Výroba tuhých mýdel a šampónů je tak nekončící proces, že pokud jednou do toho "spadnete" už nejde najet na konvenční kosmetiku a drogerii. Máte doslova v rukách svou péči o pleť i domácnost. Nejste závislí na každotýdenních návštěvách drogérek, můžete se připravit přímo namíru svůj voňavý výrobek, bez někdy naprosto zbytečné chemické konzervace. 

Podívám-li se na to z čistě zelené stránky věci - ekologické. Můžete najednou zažívat povznášející pocity, které za to opravdu stojí. Víte, co si nejen do mýdel ale i do dalších produktů (povím dále více:) dáte. Nepřidáváte zbytečně ekologicky i jinak kontroverzní palmový olej a dalších supr trupr látky, které se v dnešní době bohužel nadužívají a využívají ku prospěchu vzrůstající ekonomiky a spotřeby obyvatelstva této planety. 

Pár slov o konzervaci - je to problém. Neříkám, že je možné se úplně zbavit veškerých použitých konzervantů, které se v kosmetice nacházejí. Tedy, šlo by to, ale museli bychom si zvyknout nakupovat kosmetiku po malých množstvích častěji a uskladňovat ji v chladu, temnu a chovat se k ní uvědoměle - s ohledem na trvanlivost použitý olejů a rostlinných másel. Nejenom kosmetický průmysl nás příliš zhýčkal. Jsme zvyklí kupovat si kosmetické výrobky a používat je několik měsíců či roků a moc neřešit jejich trvanlivost. A co teprve kdy byl výrobek vyroben. Z tohoto důvodu výrobci přidávají do produktů konzervanty (a řadu dalších "dobrot", o kterých si povíme později). Mezi největší potíže je jejich nadužívání a kombinace všech možných typů a druhů konzevantů v jednom výrobku. Pokud jde do výrobku přidat jeden konzervant, proč by nešlo do toho samého přidat třeba pět dalších. Více vydrží, můžeme pak krém vystavit i do slunečných výloh všech drogérek. A to se přeci vyplatí!

Vyplatí, ale ne konečnému zákazníkovi. Vyplatí se to výrobcům, obchodníkům a prodejcům. Ne nám. 

Pokud Vás baví podporovat spíše cizí na úkor svého zdraví a štěstí, vyhráli jste v altruistické soutěži. Jste vítěz:). Jenže ne vždy je dobré být první a vyhrávat. Tady rozhodně ne. V tomto případě je dobré být skoro až za černou ovci a jít proti proudu. A za to se Vám odvděčí nejen Vaše pokožka. 

 

Pro více informací o mé rostlinné kosmetice můžete naleznout na nově založeném blogu: prirodnipohlazeni.bloger.cz