Rostlinná kosmetika

Začalo to rostlinými tuhými mýdly, zatím to končí u dekorativní přírodní kosmetiky. Sen. A já mu naprosto propadla. 

Výroba tuhých mýdel a šampónů je tak nekončící proces, že pokud jednou do toho "spadnete" už nejde najet na konvenční kosmetiku a drogerii. Máte doslova v rukách svou péči o pleť i domácnost. Nejste závislí na každotýdenních návštěvách drogérek, můžete se připravit přímo namíru svůj voňavý výrobek, bez někdy naprosto zbytečné chemické konzervace. 

Podívám-li se na to z čistě zelené stránky věci - ekologické. Můžete najednou zažívat povznášející pocity, které za to opravdu stojí. Víte, co si nejen do mýdel ale i do dalších produktů (povím dále více:) dáte. Nepřidáváte zbytečně ekologicky i jinak kontroverzní palmový olej a dalších supr trupr látky, které se v dnešní době bohužel nadužívají a využívají ku prospěchu vzrůstající ekonomiky a spotřeby obyvatelstva této planety. 

Pár slov o konzervaci - je to problém. Neříkám, že je možné se úplně zbavit veškerých použitých konzervantů, které se v kosmetice nacházejí. Tedy, šlo by to, ale museli bychom si zvyknout nakupovat kosmetiku po malých množstvích častěji a uskladňovat ji v chladu, temnu a chovat se k ní uvědoměle - s ohledem na trvanlivost použitý olejů a rostlinných másel. Nejenom kosmetický průmysl nás příliš zhýčkal. Jsme zvyklí kupovat si kosmetické výrobky a používat je několik měsíců či roků a moc neřešit jejich trvanlivost. A co teprve kdy byl výrobek vyroben. Z tohoto důvodu výrobci přidávají do produktů konzervanty (a řadu dalších "dobrot", o kterých si povíme později). Mezi největší potíže je jejich nadužívání a kombinace všech možných typů a druhů konzevantů v jednom výrobku. Pokud jde do výrobku přidat jeden konzervant, proč by nešlo do toho samého přidat třeba pět dalších. Více vydrží, můžeme pak krém vystavit i do slunečných výloh všech drogérek. A to se přeci vyplatí!

Vyplatí, ale ne konečnému zákazníkovi. Vyplatí se to výrobcům, obchodníkům a prodejcům. Ne nám. 

Pokud Vás baví podporovat spíše cizí na úkor svého zdraví a štěstí, vyhráli jste v altruistické soutěži. Jste vítěz:). Jenže ne vždy je dobré být první a vyhrávat. Tady rozhodně ne. V tomto případě je dobré být skoro až za černou ovci a jít proti proudu. A za to se Vám odvděčí nejen Vaše pokožka. 

 

Pro více informací o mé rostlinné kosmetice můžete naleznout na nově založeném blogu: prirodnipohlazeni.bloger.cz

Cvičení venku

Když je v létě venku krásné počasí, je škoda zůstávat zavřený v tělocvičně. Můžeme si místo toho zajít zacvičit ven a nadýchat se při cvičení čerstvého vzduchu.

Na dovolené

Cvičit power yogu můžete sami, a kdekoli. Není nutné vždy spoléhat pouze na instruktora. Proč si třeba nezacvičit na dovolené při západu slunce?

Iveta Peclinovská

Přesto ale budu moc ráda, pokud si přijdete zacvičit na moje hodiny. Můžete se těšit na přátelskou atmosféru a příjemné cvičení se zkušenou instruktorkou.